כך הם חיו במערב הפרוע

סדרת הקומיקס ה איטלקית האהובה והמעולה "תולדות המערב הפרוע" ,פורסמה בעברית בהוצאת מ. מזרחי בשנות השבעים ב17 גליונות שונים לצד סדרות מקבילות מאותו בית הוצאה איטלקי ובבית הוצאה הישראלי טקס " ו"זאגור".

בניגוד לשתי הסדרות האחרות שלא התיימרו לאמינות היסטורית כל שהיא ( אם כי טקס דווקא ניסה מידי פעם). "תולדות המערב הפרוע " כן התיימרה לאמינות היסטורית בתיאור תולדות המערב של   1804 ל1883

עד כמה היא הצליחה זאת שאלה אחרת לגמרי.אבל הסיפורים היו ללא ספק' מהנים וגם מלמדים.

הסדרה ניסתה ליצור אמינות היסטורית בעיקר דרך המאמרים  הקצרים שהופיעו בסוף כל גליון שתיארו תופעה לבוש או נשק כל שהוא במערב הפרוע . בצורה תיעודית עם איור גדול .המאמרים האלו מזכירים מאוד את המאמרים שהופיעו כמה שנים קודם לכם באנציקלופדיה "תרבות " האיטלקית של חברת פאברי שתורגמה גם לעברית ובהן היו מאמרים רבים על תופעות של העבר עם ציורים.

בחוברות המאוחרות יותר המאמר הפך לסיפור קומיקס בפני עצמו שתיאר את אורחות האינדיאנים ואנשי המערב.

זה היה למעשה מצבור המידע הגדול ביותר שהיה קיים בעברית לגבי הקשור במערב הפרוע. ואין לו מקבילה בדפוס בעברית . לכן החלטתי לכנס את כולם כאן .לא לפי הסדר הכרונולוגי של הפרסום בכל חוברת אלא לפי הנושאים .

 

 

 

 

שושלת מק דונלד- סקוויה-אדמס ,גיבורי הסדרה

תחבורה במערב הפרוע

 

 

כלי נשק במערב הפרוע 

 

בעלי חיים במערב הפרוע 

 

 

 

 

האינדיאנים ואורחות חייהם 

 

 

 

 

תופעות שונות במערב הפרוע 

 

 

 

 

ראו  עוד :

תולדות המערב הפרוע :סדרת  הקומיקס

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • אהוד בן-פורת   ביום מרץ 27, 2019 בשעה 10:57 am

    עבורי זו נוסטלגיה. בתקופת ילדותי הייתי מכור לסידרה הזאת, לצערי לא השכלתי לשמור עליהן והאמת עד כמה שזכור לי גם לא יכולתי, כי הייתי קונה חוברת וחודש אחרי (או כמה זמן שלקח לי לקרוא) הייתי חוזר לחנות ומחליף אותה בחדשה. לימים, כשגדלתי חיפשתי חומר שקשור לנושא הזה ומצאתי ספרים שהן עדויות "מהמערב האמיתי". כמי שמחובר לעניין הזה, אני לא יכול שלא להזכיר סידרה תיעודית שהיתה בזמנו בערוץ 8 והמנחה שלה היה זמר הקאונטרי, קני רוג'רס.

טרקבאקים

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: